Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę startuje z ogólnopolską kampanią na rzecz Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 „Wspieraj telefon”.
Halo… Chyba potrzebuję pomocy…
Wielokrotnie młodzi ludzie przyznają, że nie czują się na siłach powiedzieć rodzicom o swoich kłopotach – mówi Lucyna Kicińska, koordynatorka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Rozmowa w telefonie 116 111 jest dla nich szansą na zobaczenie w rodzicu swojego przyjaciela, obrońcy, osoby gotowej zrobić wszystko, by udzielić im pomocy.
Rozumiem, że samej jest Ci trudno znaleźć wyjście z tej sytuacji. Jeżeli chcesz, możemy poszukać go razem.
Przez ponad 10 lat odebraliśmy ponad milion połączeń, odpisaliśmy na 55 tysięcy wiadomości online, przeprowadziliśmy przeszło 1 200 interwencji w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia – mówi Lucyna Kicińska. Zapewnienie dzieciom anonimowej i bezpłatnej pomocy to wyzwanie, które podjęliśmy dekadę temu, i które wciąż pozostaje aktualne. Zmieniły się jednak tematy, z którymi dzieci się do nas zwracają. Teraz głównymi powodami kontaktu ze 116 111 są problemy ze zdrowiem psychicznym – dodaje Kicińska